yükleniyor

Sitenizi Bing arama motoruna ekleyin

Merhaba, bir çok SEO çalışanı genelde çalışmalarını sadece Google 'ı hedef alarak sürdürmektedir. Oysa bunun yanlış olduğunu bilmeliyiz. Çünkü hit kaynağı olan tek yer Google değil en az Google kadar güçlü diğer arama motorları da var. Örneğin Bing 'de yıllardır Türkiye 'de büyük bir kullanıcı sayısına sahip olan hatrı sayılır arama motorlarındandır ve büyük bir marka olan Microsoft 'a aittir. Web sitenizi Bing arama motoruna tanıtarak daha iyi bir SEO yapısına sahip olabilir ve daha fazla kişiye kolaylıkla uğraşabilirsiniz.

Öncelikle bunun temel mantığından bahsedeceğim, Bing 'e sitemizi kaydederken Google 'dan uzaklaşmamız gereken bir durum yok. Tek yapmamız gereken ilk başlarda yaptığımız bir iki işlemi Bing için de yapacağız. Bunu gerçekleştirmemiz için bir sitemap 'a ve Live ID hesabına ihtiyacımız var. Öncelikle www.bing.com/webmaster/ adresine giriş yapıyoruz ve kendi Microsoft hesabımızla Sign in işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Buradaki webmaster araçlarını kullanarak sitemap 'imizi Bing 'e kaydedebiliriz. Bunun dışında bir kaç çetrefilli işlem daha var fakat onlar spesifik Bing SEO işlemlerine giriyor bu sebeple bunu anlatma gereği duymuyoruz. Eğer ki Google 'da yeterli seviyeye ulaştıysanız bu tarz rehber yazılarına ilerki yazılarımızda ulaşabilirsiniz.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!