yükleniyor

Seo Çalışmalarının Etki Süresi

Arama motorlarında üst sıralara çıkartılmak için yapılan teknolojik pazarlama ve büyüme stratejisi olan SEO yaptırıldığında kişiler ne kadar sürede etkisini göreceğini merak ediyor. Bu yazımızda temel anlamda bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Search Engine Optimization işlemi, Google ve Müşterilerin "kalite anlayışı" açısından kesişim kümelerini kaplayan işlemlerdir. Bu kalite zihniyeti insanlarda beğeninin ve arayışın değişmesi, Google 'da ise güncellemeler ile zaman içerisinde değişebiliyor. Buna bağlı olarak da SEO işlemleri ve etki süreleri zaman içerisinde değişiyor. Bunu bilerek bu yazıyı okumanız gerekmekte. SEO çalışması bütünsel olarak 2'ye ayrılabilir.

1. Site İçi SEO ve 2. Site Dışı SEO, ikisinde de Google indexleri etki sürelerini gösteren faktörler. Site içi bir çalışmaya yönelik etki süresinden bahsedecek olursak, teorik olarak botların sitenizi değişikliği yaptığınızdan sonraki ilk zıyaret süresi etki süresi olur ve dirket olarak arama sonuçlarına yansır. Genelde site içinde yapılan değişikliklere Google çok hızlı bir şekilde tepki vermektedir. Tabi ki bu sitenin ortalama güncellenme sıklığına da bağlıdır. Site Dışı SEO bağlamında incelediğimizde Googlebotlarının bu kanallara ulaşma ikmanı kısıtlı olduğu için ve eğer yapılan işlemde çok büyük çaplı değilse buna ek olarak backlink yapısı da pek güçlü değilse çok daha geç geri dönüşü olmaktadır. Meydanında boy gösterdiğiniz sektöre bağlı olmakla beraber, ortalama olarak bir SEO çalışmasının ilk meyvelerini 20-30 gün arası alabilirsiniz. Daha kalıcı ve net sonuçları görmek için ise uzmanların 6 aylık bir otoriterlik süresinin geçmesinden yana. Tabi ki bu 6 ay sitenin niteliğine göre 2 ay da olabiliyor.

Daha hızlı ve kaliteli bir SEO Hizmeti satın almak için bizimle iletişime geçiniz.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!