yükleniyor

Özgün içeriğin Önemi nedir

Bu makalemizde size SEO yani arama motoru optimizasyonu için özgün içerik girmenin önemine değineceğiz.

Özgün İçerik Nedir?

Öncelikle özgün içerik nedir bundan bahsetmemiz gerekiyor. Özgün içerikler tamamen yazı içeriğine sahip olan kişi tarafından yazının üretildiğini gösterir. Kelime yoğunluğu, cümle sıralaması gibi faktörler burda tamamen o yazıya özgüdür. Bu yazılar sayesinde organik hitler yapabilirsiniz.

Organik hit ve Özgün içerik ilişkisini biraz daha keskin olarak açıklamak için gerçekçi bir örnek vermek istiyoruz. Bisiklet Resimleri adı altında aynı yazıyı 3 farklı sitede paylaştığımızı düşünelim. Dördünücü site ise aynı başlığa çok farklı bir içerik yazmış olsun. Bu üç site Google 'ın algoritması tarafından kopya kabul edilir ve dördünücü site büyük ihtimalle daha üst sırada yer alır. Çünkü Google 'ın prensiplerine göre özgün ve farklı olan her zaman öndedir.

Özgün içeriğin önemini umuyoruz ki kavrayabilmişsinizdir. Sadece arama motorları değil ziyaretçilerinizin de sizden memnun kalabilmesi için özgün içeriğe önem vermelisiniz. Bu size eksi veya artı olacak şekilde dönecektir.

Extra olarak şunu da söyleyelim sizin özgün içeriğiniz başkası tarafından kopyalanıp paylaşılırsa sizin sitenizin ve içeriğinizin değeri artacaktır. İşte özgün içerik bu kadar değerli bir hazinedir SEO için.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!