yükleniyor

On page Seo Nedir

Onpage SEO yani ön sayfa arama motoru optimizasyonu Google 'ın önemini üst sıralarda tuttuğu bir özelliktir. Çünkü kullanıcının, ziyaretçinin memnuniyetini doğrudan etkiler. Bu seo bölümü kullanıcı odaklı düzeltmeleri bulunduran en önemli yapıdır. Genel SEO yapısının takriben %45 'lik bir bölümünde Onpage SEO etkili olur. Bu açıdan kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun dışında kalan kısım ise kullanıcı deneyimidir diyebiliriz. Ama şu var ki: kullanıcı deneyimi (UX) de doğrudan doğruya onpage 'e bağlıdır. Verdiğimiz bu değerler ortalamadır fakat yeni olağanüstü bir güncelleme gelmedikçe genelde bunlar geçerlidir.

Bu sistem temel olarak ikiye ayrılı: Tasarımsal ve Yazılımsal.

Backend ve Frontend dediğimiz kavramlarla çok benzeyen bu anlatıda öncelikle Tasarım bölümünden bahsedelim. Tasarımsal SEO, temel html ve css kurallarına uygunluk olarak adlandırılabilir. Tasarımsal SEO uygulanışının basitliği ve esnekliği açsınıdan site sahiplerine pek problem çıkartmamaktadır. Yazılımsal SEO ise url türleri, hata yönlendirmeleri, eksik sayfalar ve benzeri açılardan incelenir. Yazılımsal SEO işlemlerinin yapılması daha geniş kapsamlı bir kod bilgisi gerektirmekedir ve yapılan hatalar büyük sonuçlar doğrabilmektedir. Daha doğru bir site içi seo yapısı amacıyla uzmanlarla çalışmak gerekir.

Kısaca on page seo sitenin arama motoru örümceklerini daha memnun bırakabilmesi açısından önemlidir. SEO sorunlarınıza çözüm bulmak için bizimle çalışabilirsiniz.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!