yükleniyor

Latent Semantic Indexing

Latent Semantic Indexing dediğimiz Türkçe karşılığı ile "Gizli Anlamsal İndexleme" taktiği bir SEO yöntemidir. Sitenin içeriğini oluşturmaya başlarken Google 'a olan alternatif uygunluk yollarını da göz önünde bulundurmaya dayanır. Bunu herkesin anlaması için örnekle anlatmak gerekiyor çünkü bu düz tanım her yerde ve her zaman havada kalıyor.

Örnek olarak: terimlerin birbiriyle ilişkilerine dayanan LSI Algoritması için makalenizde hedef aldığınız kelimenin mor, kırmızı, siyah olduğunu varsayalım. Bunlar nedir bir renktir değil mi? Bunu sadece siz değil Google 'da biliyor ve bu kelimelerin renk ile olan ilişikisinden faydalanarak arama sonuçları gösteriminde kriterleri arasına ekliyor. Tıpkı yanlış aramalarda "Did you mean?" vermesi gibi. Makale yazarken LSI tekniği kullanmak geri dönüşlülük oranı biraz daha düşük olsa da hit ve reklam açısından oldukça faydalı olmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Anahtar kelimenizin ilişkili türevlerini Google 'da araştırma ve analiz yaparak buldunuz ve LSI SEO tekniğini makaleniz üzerinde yaptığınızı düşünelim. Bunun sonucu direkt sizin makalenizi aramayan bir kullanıcı bile indexlenmeniz sonucu organik olarak sizin sitenize yönelecek ve dönüşüm oranı biraz düşük olsa da verim almanızı sağlayacak. Önemli noktalara dikkat ettiğiniz zaman en önemli olan kısımda içerikte rakiplerinize fark atmış olacaksınız. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

Kaliteli içerik ve SEO Hizmeti için bize ulaşın. Demirbaş Ajans...Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!