yükleniyor

Joomla Seo Ayarları Nasıl Yapılır

Her sitede olduğu gibi Joomla alt yapısı kullanan sitelerde de SEO ayarlarının önemi çok önemlidir. Joomla'nın bir çok SEO eklentisi de olmasına rağmen bazı ince detayları kullanıcılar atlayabiliyor. Bu yazımızda eklentilerin haricinde Joomla üzerinde uygulayabileceğiniz etkili SEO ayarlarından bahsedeceğiz. Rehber yazılarımızı ilgiyle takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

1. Meta Tags

Admin Paneli ve Genel Yapılandırma yolunu izleyiniz. Ardından Üstveri Bilgisi Ayarları bölümüne giriş yapın. Bu tabloda bulunan Genel Açıklama kısmını, Genel Anahtar Sözcükler kısmını sitenizi tanıtacak şekilde öz ifadelerle doldurun. Bunlar arama motorlarının sitenizin kategorisini ve içeriğini anlaması için yardımcı olan özet kaynaklardır.

2. SEF Ayarları

1. adımda girdiğimiz Genel Yapılandırma sekmesine giriş yapalım. Sağ bölümde bulunan Arama Motoru Uyumluluğu Ayarlarından 3. seçeneğin tamamını Evet olarak işaretleyelim. Bu işlemin sonuna geldikten sonra bir de FTP 'de bazı değişiklikler yapmamız gerekecektir. Öncelikle sitemizin sunucusuna FTP üzerinden bağlanıyoruz. Joomla 'da default olarak bulunan htaccess.txt dosyasının ismini .htacces olarak değiştiriyoruz. Ardından ise eğer Linux kullanmıyorsanız Apache mod_rewrite Kullan Seçeneğinizi Hayır olarak seçiniz.

Bu basit iki temel seo ayarının yanı sıra diğer yazılarımızda bahsettiğimiz klasik seo uygulamalarını sitenize göre düzenleyerek uyarlayın. Bu sayede Joomla altyapısı kullanan sitenizde başarılı bir seo kalitesine ulaşabilir ve arama sonuçlarında yükselebilirsiniz.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!