yükleniyor

HTML5 SEO İlişkisi

Bu yazımızda HTML 'in yeni protokolu olan HTML5 'in SEO 'ya olan faydasından ve aralarındaki ilişkiden bahsedeceğim. HTML5, web de kullanılan HTML yazılım dilinin yeni versiyonudur ve aralarında bazı ufak mühendislik farkları vardır. Yeni etiket ve içerik modellemeleri gibi. İlk olarak daha az kod gerektirdiği için kod dosyasının boyutunu düşürecek ve site hızında yükselmeye neden olacak tabi ki bu da SEO 'ya faydalı olacak. Hiyerarşik düzene sahip olan HTML-5 sitenin daha düzenli taranmasını sağladığı için genelde Googlebotların çok hoşuna gitmektedir.

Örnek olarak "article" etiketi ile en büyük önemi hedeflediğiniz SEO anahtar kelimesine girebilir ve bu sayede daha etkili çalışmalar yapabilirsiniz. Bir başka "section" etiketi ile genel kategorizasyon işlemlerini daha kolay ve hızlı hale getirebilir bunun sayesinde semantik index oranınızı arttırabilirsiniz.

Tüm tarayıcıların yeni eklentileri desteklediğini biliyoruz bu sebeple HTML-5 kullanımının kullanıcılara bir sorun yaratacağı ihtimali ortadan kalkıyor. Şu an HTML-5 SEO 'nun yazılım alanında etiketleri ve kodlama değişiklikleri ile başrolde olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sitenizin kodlaması HTML-5 ile uyumlu değilse SEO konusunda 1-0 geriden başladınız diyebilirim.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!