yükleniyor

Hosting ve SEO ilişkisi

Hepimizin SEO olarak bildiği ve genelde sadece On Page SEO tekniği ile etkisini gösterdiği düşünülen bu optimizasyon işlemleri sitenizin barındırıldığı hosting ile de bağlantılıdır ve bunlar birbirine etki etmektedir. En iyi sonucu alabilmek için her ikisi için de doğru iyileştirmelerin yapılması gereklidir.

Hosting Nedir?

Host Türkçe karşılığı "Web Alanı" 'dır. Bir web sitesinin kullanıcıya aktif bir şekilde hizmet verebilmesi için gereken yazılımsal materyallerin barındırıldığı elektronik ve online depolama alandır. Yani bir binanın tuğlaları gibidir. Bu sebeple Google 'da binanın malzemesinin kalitesine de dikkat ediyor. Yani anlayacağınız sitenizin kaynak dosyalarının barındığı sunucu etik SEO açısından son derece önemlidir. Çünkü Hosting sitenizin hızını direkt olarak etkileyen birinci faktördür. Yavaş bir site kalitesiz olarak kabul edildiği için Google 'ın ilkelerine aykırı kabul edilir.

Ayrıca bunun yanında bir hosting birden fazla siteyi barındırabilmektedir, bu sitelere ayrı ip ler atayan host c-class ip sistemini kullanmaktadır. Sizin siteniz ile aynı ip 'ye sahip olan diğer siteler eğer kalitesiz ise SEO açısından sizin sitenize de etki ederek sizi arama sonuçlarında aşağılara çekecektir. Tabi ki de tam tersi olarak eğer kaliteli sitelerle aynı ip sınıfına dahil olursanız çaprazlama link yöntemi dediğiniz işlemden faydalanarak gücünüze güç katabilirsiniz. Bunu yapmak için uzman bir ekiple çalışmanız her zaman doğru olur. SEO ve Hosting ilişkisi çok daha derin bir konudur fakat ön yüzü bu şekilde tanıtılır. Diğer açıdan altında ileri düzey yazılım bilgisi yatmaktadır.

Kaliteli Hostinglerle çalışmak ve sitenizi SEO ile Google 'da 1. sıraya yükselterek daha fazla büyümek, gelir elde etmek istiyorsanız: bizi tercih edin.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!