yükleniyor

Hızlı index alma yöntemleri

İndex almak yeni web sitelerinin en çok sıkıntı yaşadığı durumlardan birisi olmaktadır. Hızlı index almak ise orta ve ileri düzey web sitelerinin zaman zaman problem çektiği konulardan birisi olmaktadır.  Bu noktada hızlı index almak da son dakika haberleri gibi konular için büyük önem taşımaktadır. Hızlı index almanız için Google'a işaret verebileceğiniz bir kaç yöntem var bunları uygulayarak bir nebze daha hızlı index alabilirsiniz.

1) Güncel İçerik

Sitenin sürekli olarak güncel kalması bildiğiniz üzere indexlenme hızındaki en büyük etkendir. Siteniz daha önceden de güncel ise yani düzenli aralıklarla sektirmeden yazı paylaşılıyorsa tarama botları sitenize o kadar hızlı gelir.

2) Ping Siteleri

Arama motorlarına sizin için bildirim gönderen ping siteleri de bu noktada işe yarayabilir, yapmanız gereken tek şey ping sitelerinde web sitenizin adresini kullanmak ve gönderim yapmak.

3) Sitemap

Bu noktanın üzerinde çokça durmuştuk, sitemap hızlı index için olmazsa olmazlardan hatta sitemap olmazsa index almayabilirsiniz bile. Bu sebeple iyi dizayn edilmiş ve güncellenen bir sitemap olması index hızınızı iki üç katı arttırabilir.

4) Yorumlar

Sitenizdeki yazılara ne kadar çok yorum gelirse siteniz o kadar çok güncelleniyor ve etkileşimlerle aktif kalıyor demektir. Google buna çok önem vermektedir. Ufak bir tüyo olarak son yorumları ana sayfada bir bölümde gösterirseniz ana sayfanız da sürekli içerik girmeden bile güncel kalabilme imkanına sahip olacaktır.

5) Sık Güncellenen Sitelerden Backlink

Gördüğünüz gibi backlink konusu burada da karşımıza gelmekte. Sık güncellenen sitelerden kalıcı backlinkler elde ederseniz google botlar yani tarayıcı örümcekler sizin sitenize o kadar sık denk gelmek durumunda kalırlar. Bu da tabii ki her geldiklerinde yeni bir yazı görmelerine ve sizi indexe almalarına sebep olur. Hızlı index almak için iyi bir backlink yapısı inşa etmeyi unutmayınız.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!