yükleniyor

E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO

Ticaretin teknolojiyle birlikte yeni bir boyut kazanması sonucu E-Ticaret kavramı ortaya çıkmıştır. E-Ticaret bir satıcının satmak istediği ürünü müşterisiyle fiziksel görüşme zorunluluğu olmaksızın üstün güvenlik ve kaliteli hizmet koşulları çerçevesinde satmasıdır. Satış yapan kişi ürünün parasını da gene internet üzerinden alır ve bu şekilde ticaret gerçekleşmiş olur. Bir E-Ticaret sitesinde alışveriş işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleşiyor olması müşteri açısından son derece önemli bir durumdur. Müşteri satın almak istediği ürünü arama motorları üzerinden aratır ve beğendiği siteden alışverişini yapar. E-Ticaret sisteminin en temel anlamı budur. Bir de SEO kavramı var.

SEO Nedir?

Açılımı Seach Engine Optimization olan SEO dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google 'da üst sıralarda yer almak ve siteye giren kullanıcıların maksimum düzeyde memnun kalmasını sağlamak amacıyla yapılan geliştirme işlemlerinin geneline verilen addır. Site içi seo, Site dışı seo, semantic seo gibi bir çok çeşidi komplike bir şekilde  uzman kişiler tarafından uygulanarak gerçekleştirilir. Yani SEO denilen olay en basit anlamıyla Google 'da 1. sırada yer almaktır. SEO ve E-Ticaret kavramlarını yan yana getirdiğimiz de birbiri için ne kadar faydalı şeyler olduklarını tahmin edebilir duruma geliyorsunuzdur. E-Ticaret 'de satıcı tarafın daha çok müşteri edinmek ve müşteri menmuniyetini arttırarak prestij kazanması için SEO gereklidir. Bir E-Ticaret sitesine SEO yapılması sonucunda satışlar 10x daha fazla olabilir ve satılan ürünün aramasını yapan müşteriler ilk olarak SEO yapılan siteye ulaşır gerekli şartlar sağlandıysa da alışverişini yüksek ihtimalle oradan yapar. Bu açıdan her E-Ticaret sitesi sahibinin önemli bir konu olarak kafasında yer alan bir işlemdir arama motoru optimizasyonu.

E-Ticaret Sitesine SEO Yaptırmanın Faydaları

Henüz SEO kalitesi yeterli derecede olmayan, uzman bir ekip tarafından yapılmamış bir E-Ticaret sitesine sahip olduğunuzu düşünelim. Muhtemelen Google 'da kimse sitenizi bulamadığı için ziyaretçi sayısı yani hiti düşük olacaktır. Her 10 müşteriden de sadece 1 'inin alışveriş yaptığını düşünürseniz elde ettiğiniz gelir bu safhada oldukça düşük oluyor. Ayrıca sitenizin içerisinde de gerekli optimizasyonlar yapılmadığı için müşterilerin rahatsız olduğu durumlarda oluyor olabilir. Oysa belgeli SEO Uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından SEO desteği aldığınız zaman ilk olarak göreceğiniz etkisi sitenizdeki ziyaretçi sayısının inanılmaz bir şekilde yükselişi olacaktır bunun dışında faydaları;

Yüksek Hit

Marka Bilinirliği (Prestij)

Kalıcı Reklam

Satış Oranlarında Artış

Gelir Elde Edimi

Sürekli Müşteri Kazanımı

Büyüme

gibi faktörlerdir. Etkisini de kaliteli bir SEO Hizmeti veren dijital ajanstan alırsanız görmemeniz mümkün değildir. Biz dijital alandaki sorunlarınıza çözüm olmak için Demirbaş Ajans olarak size uzmanlarımızla birlikte SEO hizmeti sunmaktayız. E-Ticaret sitenize SEO Hizmeti almak için bize ulaşın.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!