yükleniyor

CloudFlare Nedir

CloudFlare 2009 yılında geliştirilmeye başlanan ve 2010 yılında ilk olarak kullanıma sunulan, web sitelerini çeşitli DDoS, SQL Injection ve spam yorumlardan kormaya yarayan sistemdir. Bunun yanında CDN adı verilen içerik koruma hizmetini de ücretsiz şekilde kullanabilirsiniz. CloudFlare kullanılan bir sitenin ortalama hızının %30 civarında arttığı tespit edilmiştir. Tabii ki bunun yanında ekonomik kolaylıklar da sağlar bant genişliğini %60 oranında azaltır. Bulut logolu CloudFlare betayken dahi milyonlarca saldırıya engel olmayı başarmıştır.

CloudFlare Nasıl Çalışır?

CloudFlare 'i web sitenizde aktif etmek için gerekli prosedür kayıt işlemlerini tamamlanız ve türlü değişiklikleri yapmanız gerekir. Bu şekilde siteyi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar öncelikle CloudFlare filtresine takılır. CloudFlare aktif olduğu zaman kurulan güvenlik duvarı ile çok profesyonel olmayan her türlü saldırıdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Eğer sitenizin trafiği çok yüksek değilse, sektörünüz ve hedef kitleniz ufaksa ya da siteniz yeni ise ilk etapta standart CloudFlare üyeliği rahatlıkla size yetecektir. Bunun yanında ücretsiz olarak bahsettiğimiz gibi CDN 'den faydalanabiirsiniz.

CloudFlare 'e Nasıl Kayıt Olurum?

Üye olmak için resmi sitesine giriş yaptıktan sonra basit arayüzden yararlanarak üye olabilirsiniz. Alan adınızın DNS kayıtlarının belirtilmesinden sonra çeşitli optimal ayarları kendinize göre ayarlayabilirsiniz. İşlemi bitirmek için domain NS kayıtlarını CloudFlare sunucusuna yönlendirdiğinizde 24 saat içerisinde üyeliğiniz başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!