yükleniyor

AutoSave ve Revisions'u Kapatma

Bildiğiniz üzere WordPress sitelerin yapımında, yönetiminde en sık tercih edilen sistemlerdendir. WordPress kullanıcıların daha az teknik bilgi ile sitelerini yönetebilmesi için yani kolaylık olması için bazı kısayol özellikleri kullanır. Bunlardan birisi de yazılan yazıların oto kayıt edilmesidir. Yazılar siz yazarken belirli periyotlarla kaydedilir. Bunun sebebi herhangi bir elektrik kesintisi veya benzeri teknik arıza durumunda emeklerinizin uçmamasıdır. Oldukça faydalı bir işlem olarak görülse de bazı editörler için bu durum rahatsız edici olabiliyor. Bu özelliği nasıl kapatabileceğinizi açıklayacağız.

Öncelikle WordPress sisteminizin kurulu olduğu dizinden wp-config.php dosyasına ulaşın.

Ardından bu php kod dosyasının en alt satırına şu kodu ilave edin.

define('WP_POST_REVISIONS', false)

Bunu sisteme kayıt ettikten sonra wp-admin/post.php yolunu izleyin ve bu dosyanın 103. satırı, daha sonra wp-admin/post-new.php yolundaki dosyanın 6. satırında yer alan şu kodu bulun.

wp_enqueue_script('autosave');

Daha sonra her iki dosyada da kodu şu hale getirin:

//wp_enqueue_script('autosave');

Bunları sunucunuza doğru şekilde kaydettiğiniz zaman otomatik kayıt ve revisions fonksiyonları devre dışı bırakılacaktır.Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşın.

X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!